Lek na całe zło

Dzisiaj jest szaro i mokro i czarno i zimno. Jest najlepiej na świecie. Cieszę się, już pojawiają się dni, kiedy na polikach widać zimowe rumieńce, a siedząc w kawiarni, z każdej wchodzącej osoby bije zimowy zapach. Nie wiem czy wiesz, ale zima ma najwspanialszy zapach na świecie, na pewno nie lepszy niż wiosna, ale nie będę kłócić się sama ze sobą.

Dzisiaj miałam fantastyczny dzień. W takim dniu jak ten dzisiaj najlepsza jest dobra książka i konto na Netflixie. To ulubionych dźwięków należy dzisiaj dźwięk zagotowanej wody na herbatę, do ulubionych zapachów zapach obranej mandarynki, do obrazów – przygaszona lampka w kuchni.

Dzisiaj jestem z siebie dumna, bo pościeliłam łóżko. To jest właśnie dzień, dzień na taką dumę.

Chcemy być wielcy, chcemy tworzyć wielkie rzeczy, wynaleźć coś więcej niż elektryczność. Chcemy napisać coś lepszego niż Wilde, czy Sienkiewicz. Chcemy biegać szybciej niż światło. Warto?

Czasami myślimy, że sięgamy dna, czasami myślimy, że już gorzej być nie może, a później zdajemy sobie sprawę, że do dna jeszcze daleko. Przecież nie wyolbrzymiamy, myślimy, że to koniec, myślimy, że nic gorszego w życiu nas nie spotka. Tylko, że dno ma różne formy i czasami to to nawet nie jest mielizna albo dopiero początek morza. Nie wiesz czego chcesz od życia, może dlatego jesteś tak nieracjonalny. Patrzysz tak daleko do przodu. Tak głęboko zagłębiasz się, jak myślisz, w swoją własną egzystencje.

A później spędzasz cały dzień oglądając seriale na Netflixie, bo tego właśnie Ci trzeba. I czasami to najlepszy lek na całe zło.

U mnie wszystko okej. Dzięki, że pytasz.

3853

Reklamy

2 myśli w temacie “Lek na całe zło

  1. Fantastycznie napisane. :D

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close