Kiedy jest przyjaźń

Związki na odległość bywają trudne.  Mówi się, że nie zna się pary, której by to do końca pyknęło. Bo widzisz, Drogi Czytelniku, tu nie chodzi tylko o taką miłość z seksem. Żyję w miejscu, gdzie właściwie wszystkie osoby, na których mi zależy żyją dwa państwa dalej, a do jeszcze jednej mam ponad tysiąc pięćdziesiąt pięć kilometrów, bliżej niż Polska, ale i tak daleko. Czasami mam wrażenie, że znalezienie sobie nowego faceta jest łatwiejsze niż przyjaciela. Niestety nie ma Tindera dla przyjaciół. Żart.

Przyjaźń jest wtedy gdy…

Gdy zamiast siedzieć na piwie dwie godziny, siedzisz dziesięć, rozdzielając przy okazji ponownie Czechosłowację jednym ruchem dłoni. Gdy idziesz Bałutami skacząc do Kanyego Westa. Gdy trzymasz komuś włosy, wiadomo kiedy. Gdy ktoś dzwoni do Ciebie, a Ty jeszcze śpisz i mówi „Kasia, pożycz rower, bo zajęcia, bo tramwaje nie działają” i ja pożyczam, dodając, żeby nie jechała jak powalona. Gdy masz z kim palić papierosy, bo przecież w dwójkę lepiej.

Śmieszne jest to, jak perspektywa posiadania przyjaciół nigdy się nie zmienia. To zawsze jest to samo. Nieważne, czy masz lat dziesięć, czy dwadzieścia pięć. Kiedy opowiadam babci o tym i o tamtym, babcia zawsze zadaje mi pytanie:

Ale czy możesz tej osobie powierzyć sekrety?

No mogę.

Przyjaźń jest wtedy, gdy oni słuchają po raz tysięczny o tym, jak bardzo źle Ci z tym, że jest jak jest, że Ty i Pan X, nie jesteście już razem. Przyjaźń jest wtedy, gdy ktoś Cię po prostu może nieźle opieprzyć i nawet jak nie przywoła Cię do porządku, to daje Ci do myślenia. Przyjaźń jest wtedy, kiedy możesz płakać. Przyjaźń jest wtedy, kiedy to wcześniejsze opieprzenie jednak coś daje i w końcu przyznajesz rację. Przyjaźń jest wtedy, kiedy mimo dwóch państw albo półtora tysiąca kilometrów nadal możesz powiedzieć „ej wiesz co, jest mi bardzo źle” i z drugiej strony usłyszysz „Masz wino? Zaraz odpalam skajpa.” Przyjaźń jest wtedy, kiedy czyjeś szczęście działa tak samo na Ciebie jak i na drugą osobę. Tak, że nie zazdrościsz, bo przecież jak to. To Twoja najlepsza psiapsa i lepiej być nie może.

Przyjaźń jest wtedy, gdy wszystko.

Reklamy

4 myśli w temacie “Kiedy jest przyjaźń

 1. Z przyjacielem można głośno myśleć.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Bardzo ładnie napisane. Popieram w zupełności :D

  Polubione przez 1 osoba

 3. Prawda. Szkoda tylko, że tak trudno o taką przyjaźń.

  Polubienie

  1. To prawda, dlatego jestem szczęśliwa, że mi się udało. Łatwo nie było.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close